2ος Αγώνας. Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Enduro και 1ος Π. Enduro νοτίου Ελλάδος

Ψηνομαι να παω να το δω.

Αν εχει και ωραιο καιρο ειναι μια ευκαιρα για μια χαλαρη βολτουλα.

Οι γονεις μπορειτε και παιδια να παρετε μαζι. Εγω θα παρβ το ανιψι μου ή τα ανιψια μου αν θελουν και οι δυο.

Ειναι ωραιοι οι αγώνες στην ελλαδα και θελου την στιρηξη μας

2ος Αγώνας για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Enduro και η πρεμιέρα του Πρωταθλήματος Enduro νοτίου Ελλάδος θα πραγματοποιηθεί στην Σκάλα Ωρωπού από το Off Road Team σε συνεργασία με τον Δήμο Ωρωπού και την Αθλητική Λέσχη Μοτοσυκλέτας Ωρωπού στις 21-22 Απριλίου.
Θα είναι ένας διπλός – διήμερος αγώνας μετά από χρόνια μέσα στην Αττική και ευελπιστούμε να αναπτερώσει το άθλημα στην περιοχή μας!
Σας περιμένουμε ΟΛΟΥΣ, αγωνιζόμενους και θεατές να στηρίξετε την προσπάθεια οργανωτών και αθλητών σε έναν θεαματικό αγώνα!

Επισυνάπτεται ο Ειδικός κανονισμός και οι αφίσες των αγώνων.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο www.offroadteam.gr, στο www.amotoe.gr και στο facebook https://www.facebook.com/events/423676001394245/

1 Like

1 Like

Το έχω μάθει και ήδη έχω πει στη γυναίκα μου να πάμε για μια ωραία ανοιξιάτικη βόλτα στην εξοχή…:grin:
Ψήνομαι, αν θέτε κανονιζόμαστε ομαδικώς.

Κι εγώ ψήνομαι να πάρω τουλάχιστον τον μικρό

Τι…δεν θα αγωνιστουμε :triumph::joy::rofl:
θα δουλευω εκεινο το σ\κ αν αλλαξει κατι μεσα :crossed_fingers:

Πήγα!
Αυτά…
:rofl:

Όχι, νταξ’…αυτή τη φορά προς έκπληξη όλων, συμπεριλαμβανομένου και εμού, υπάρχει υλικό!

Αλλά ας τα πάρουμε από την αρχή.

Ξύπνησα το πρωί, έπλυνα τα δόντια μου… τι όχι τόσο αρχή; Οκ.:stuck_out_tongue:

Η μέρα φώναζε για βόλτα και είχα σκοπό να ξεκινήσω από νωρίς, ΑΛΛΑ επειδή είμαι ο Στέφανος που όλοι ξέρετε σηκώθηκα κατά τις 10. Με χαλαρούς ρυθμούς έφτασα στο Συκάμινο κατά τις 12, την ώρα που είχαν μπει στην ειδική εντούρο για 2η φορά οι του νοτίου πρωταθλήματος και σγα σγα άρχισα να περπατάω παράλληλα με τη διαδρομή για να βρω σημείο που να έχει α) ενδιαφέρον και β) σκιά. Είχα χρόνο έτσι κι αλλιώς μιας και κατά τις 2 θα έκαναν το 3ο τους πέρασμα οι του πανελληνίου.
Η ειδική ήταν μέσα σε πευκόδασος και σαν διαδρομή δεν είχε ιδιαίτερες δυσκολίες (πέρα από ένα ανηφορικό που είχε γίνει πούδρα από τα πολλά περάσματα και δυσκόλεψε λίγους). Πηγαίνοντας και ψάχνοντας είδα κι άλλο κόσμο που είχε χωθεί στα πιο μέσα κομμάτια (και καλά έκαναν, στην εκκίνηση/τερματισμό δεν είχε νόημα να καθίσει κάποιος, άσε που ήταν μεσ’τον ήλιο) και φυσικά ένας περίπατος μέσα στο δάσος είναι πάντα όμορφος. Το σημείο βρέθηκε, άφησα μπουφάν και τσάντα στην κρεμάστρα/δέντρο, πήρα μια ανάσα από το σκαρφάλωμα και έβγαλα την φωτογραφική (ωωωωω τι είπεεεεεε!!!:open_mouth:) για τα πρώτα δοκιμαστικά κλικ…

Αυτός έπεσε (με φωνή Χάρρυ Κλυνν από την “κόκκινη κασέτα” :grin: )

Δεν πέρασε πολλή ώρα και άρχισαν τα περάσματά τους οι “πανελλήνιοι”

Τρίγκας

Καράμπελας

Βαγγελάκος

Ζώρας

Σιαφαρίκας

Κοινωνάς

Ζέρβας (στην κατηγορία νέων)

Παπαθεοδώρου

Κόπανος (ωραίο το Sherco :heart_eyes:)

Ζβιντερίκος με το GasGas

…και μερικές ακόμα από την ειδική…

Πάνο Moniker για πάρτη σου

…και συνεχίζουμε

Αφού πέρασαν και οι τελευταίοι είχε έρθει η ώρα να τα μαζέψω από εκεί και να κατηφορίσω για Ωρωπό μήπως προλάβαινα την ειδική cross. Ξανά περπάτημα μέσα στο δάσος, μέσα στην διαδρομή αυτή τη φορά, επικρατούσε απόλυτη ησυχία και τους μόνους που είδα ήταν τους ανθρώπους της διοργάνωσης που ήδη είχαν ξεκινήσει το μάζεμα της σήμανσης :+1:t4:
Όταν έφτασα στο Συκάμινο υπήρχαν τέντες ομάδων, κόσμος, κριτές, χρονομέτρες, αμάξια…χαμός! Τώρα το τρανσαλπάκι είχε μείνει μόνο του και τίποτα δε μαρτυρούσε το τι είχε γίνει πριν μερικές ώρες.
Στη διαδρομή μέχρι τον Ωρωπό πήγαινα τόσο χαλαρά… πραγματικά με είχε ηρεμήσει το δάσος.
Φτάνοντας εκεί περίμενα να δω μαζέματα, απονομές και τέτοια… αλλά μπα!

καιιιιιιιι… έτοιμο το dirt tracker!:rofl:

Attaaaaaack!!

Πάμε πάλι…Πάνο, για σένα!:grin:

Και κάπως έτσι έφτασε στο τέλος ο αγώνας… η ώρα ήταν 4. Ρώτησα για την απονομή και μου είπαν πως θα γίνει στις 5, αλλά ήδη το στομάχι μου είχε φτάσει στην πλάτη οπότε την έκανα για lunch break (:blush: ) και γύρισα στην ώρα μου για να δω και να χειροκροτήσω τους νικητές.
:vulcan_salute:t4:

5 Likes

Ω ρε ρεπορταζαρα…

Ευχαριστούμε ρε Στεφ

Τα σερκο ειναι πανεμορφα τα γαμιδια

1 Like

Κι εδώ μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα
https://s-timing.com/_files/200000515-c6183c712e/GP-7.pdf

Στεφανε…εσυ εισαι;;; :rofl:

2 Likes

Σίγουρα κάποιος άλλος μπήκε στον λογαριασμό του,θα τον βρούμε όμως σαν ικανότατοι διαχειριστές που είμαστε :grin:

1 Like

Στέφανε απο θεατές πως ήταν?

Ευχαριστούμε @est για τις φωτό και την περιγραφή!

:metal:t6::+1:t6::metal:t6::+1:t6::metal:t6::+1:t6:

1 Like

Στα “εύκολα” σημεία είχε μαζέψει κόσμο… ειδικά στην “Cross Test” που ήταν πολύ κοντά στην πόλη. Αλλά η ευχάριστη έκπληξη ήταν ο κόσμος που είδα μέσα στο δάσος. Οκ, δεν ήταν ο χαμός, αλλά και πάλι ήταν αρκετοί και πολύ υποστηρικτικοί.

1 Like