Backpack

Εδώ και 11-12 χρόνια έχω την συγκεκριμένη τσάντα Held 15 λίτρων η οποία τράβηξε τα πάνδεινα και βγήκε παλικάρι

Eπειδή όμως χάλασε το κεντρικό φερμουάρ (κυρίως λόγο μεγάλων αντικειμένων και λιγότερο λόγο παλαιότητας ) ψάχνομαι για τον αντικαταστάτη της.Θα έπαιρνα την ίδια αλλά θέλω λίγο μεγαλύτερη χωρητικότητα για να μην την ζορίζω και να μην ζορίζομαι να στριμώχνω διάφορα αντικείμενα.

Τα θέλω μου είναι τα εξής
-Κόστος μέχρι 50 ευρώ.Αν δεν υπάρχει τσάντα με τα παρακάτω χαρακτηριστικά στα 50 ευρώ ίσως να ανέβω μέχρι 55-60 …
-Χωρητικότητα 20-25 λίτρα
-Δέσιμο σε στήθος και μέση
-Διπλό φερμουάρ στην κεντρική θήκη,δηλαδή να κλείνει και απο τις δυο μεριές του.
-Υποδοχή για ασκό νερού 2 λίτρων
-Εξωτερικές θήκες για μικροαντικείμενα
-Αδιάβροχο κάλυμμα

Αν έχετε κάτι υπόψιν …

Αν δεν έχετε κάτι να προτείνετε πείτε μας τουλάχιστον τι τσάντες έχετε (και εντυπώσεις αυτών) για να έχουμε καμιά ιδέα παραπάνω.

Πηρε ο Γιωτης μια πρόσφατα ταμαμ για αυτο που θες

Εγώ πήρα αυτήν

Φαίνεται πολύ καλή ποιότητα. Έχει 3 λίτρα υδροδοχείο και μερικές ωραίες θηκούλες. Στην τελευταία κατάφερα να χωρέσω το πάνω αδιάβροχο μαζί με το μπουφάν, αλλά με αρκετό ζόρι. Δλδ φάση δεν έπαιρνε τίποτα άλλο μέσα. Είναι αρκετά άνετη, όλη μέρα δεν την πήρα χαμπάρι καθόλου. Αλλά είναι 12 λίτρα οπότε δεν νομίζω να σου κάνει.

Εγώ έχω μία της Husqvarna αγορασμένη από τα είδη δασοκομείας και όχι μοτοσυκλετισμού :yum:
Καλή ήταν με περίεργα ανοίγματα και αρκετά διχτάκια εσωτερικά για να αποθηκεύεις με μια σχετική σταθερότητα μικροαντικείμενα και μπουκάλια. Αλλά δεν νομίζω να σε καλύπτει σε όλα τα ζητούμενα σου. Πάντως από τιμή είσαι μέσα, ίσως και σημαντικά λιγότερα με μια έκπτωση στην οποία έχω πρόσβαση. Όποτε θέλεις σου τη φέρνω για μελέτη.

Κατά τα άλλα πήρα και μία KLIM στη μισή τιμή (70 ευρώ) στα εγκαίνια του νέου καταστήματος στη Γλυφάδα. Είναι καταπληκτική τσάντα πλάτης με αφαιρούμενη εργαλειοθήκη και υδρόσακο 3 λίτρων (περιέχονται και τα δυο) αλλά δύσκολο να τη βρούμε γιατί είναι το παλιό σχέδιο (αν και καλύτερο από το νέο).

polo. Και έγινες. 30 εουρια.

Όντως φαίνεται καλή αλλά μικρή σε χωρητικότητα

Αυτή λες ε?Σε χόντα έχουμε τίποτα? :stuck_out_tongue_closed_eyes: https://www.georgakopoulosg.gr/HUSQVARNA-Τσάντα-Πλάτης-H430-0179

Ωραία η Klim αλλά ξεφεύγει στην τιμή

Αυτή φαίνεται να καλύπτει αρκετά,μόνο που δεν έχει έξτρα θήκες και αδιάβροχο κάλυμμα (αυτό βέβαια βρίσκεται και ξεχωριστά).
Πάντως όσο το ψάχνω όλο και πιο μπερδεγούει γίνεται,ότι δεν έχει η μία τσάντα το έχει μια άλλη και τούμπαλιν.Έχω τσεκάρει κάποιες και θα βγώ στην γύρα για να τις δω απο κοντά.

1 Like

Εχει καλυμμα.

Σωστά rain cover :+1: .Tiς έχει το madnessmoto,θα πάω αύριο να την δω

To εχει και εδω αν σε βολευει καλυτερα η αποσταση ή …η τιμη
https://www.extremepro.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&option=com_virtuemart&product_id=18857&category_id=571

1 Like

Αφού θα πας που θα πας, δες κι αυτήν μήπως σου κάνει. Νομίζω θα σου πηγαίνει και τεριάζει με τα χρώματα του εξάρ.

4 Likes

Έριξα μια ματιά μήπως υπήρχε ακόμα η δική μου σε στοκ αλλά δεν. 35€ την είχα πάρει και τα έχει βγάλει τα λεφτά της.

1 Like

Αυτή ταιριάζει στο BRP αλλά δυστυχώς υπάρχει μόνο στο Αμέρικα
AC_SX255

3 Likes

Την πήρα από εδω.Μια χαρά φαίνεται για τα λεφτά της στα οποία μαλλον δεν υπάρχει αντίστοιχη στα χαρακτηριστικά που ζητούσα.
Μόνο τα φερμουάρ είναι λίγο χοντροκομμένα (σε σχέση με αυτό που είχα συνηθίσει) αλλά μικρή σημασία.

3 Likes