Μετά το Honda τι?

@nkp Δεν εχουμε γνωριστεί καλύτερα σε εντουροβόλτες γιατί απλά δεν έχω μηχανάκι εντούρο :wink: . Σύγχρονο 500 δεν έχω οδηγήσει παρά μόνο 520 της εποχής του δικού σου 400.

Για το 500,έγραψα ‘τεμπέληδες’ και όχι τεμπέληδες πιστεύοντας ότι η διάφορα θα είναι κατανοητή (ο γραπτός λόγος …).
Επειδή ανέφερες τα 125 και πιασαμε τα δύο άκρα (125-500).Τα 125 επειδή χαμηλά είναι ψόφια θέλουν ενθουσιώδεις αναβάτες (ενίοτε μικρού βάρους και ηλικίας) για να πάνε γρήγορα.Είναι τα πλέον κατάλληλα σχολεία γιατί λόγο της ανύπαρκτης δύναμης χαμηλά πρέπει να οδηγείς με φόρα για να κινηθείς γρήγορα.Αυτό σημαίνει να χορεύεις συνέχεια κλακέτες στο κιβώτιο ταχυτήτων και να κρατάς τις στροφές ψηλά κάτι που δεν βολεύει κάποιους αναβάτες.
Το 500 από την άλλη μπορεί να κινείται πάνω κάτω με μια ταχύτητα όλη μέρα λόγο μεγάλης ροπής.

Και ερχόμαστε στα ενδιάμεσα που απ’ότι φαίνεται επικεντρώνεται ο Σπύρος και νομίζω ότι είναι τα πλέον κατάλληλα γι’αυτό που ψάχνει.Το μόνο που μένει είναι να δούμε αν θα επιλέξει 2χρονο ή 4χρόνο.

@Spyg Άσε τα Lanza,είναι λίγα και δεν φτάνουν για όλους :laughing:

2 Likes

:joy:
Ρε Νίκο, τι ατακάρα ήταν αυτή ρε φίλε!!!
:rofl:

2 Likes

Το έχω δει… με τα μάτια μου… να συμβαίνει !

1 Like

Πόσο να θέλει άραγες αυτό για να έρθει εδώ…
(λέμε τώρα…)
(κουβέντα να γίνεται…)

Ωραία γούστα!

Να κάνουμε μια ομαδική άμα ψήνεσαι…

1 Like

Δεν ξέρω , αλλά αν μου το βρεις εδώ σε παρόμοια τιμή σου δίνω μίζα :stuck_out_tongue_winking_eye:
Ενδεικτικά ένα 15αρι που είδα στην εδώ αντιπροσωπεία είχε 1,5 χιλιάρικο πάνω και εμφανισιακά πρέπει να είχε κάνει και δυό τρία Erzberg…

Μιζα εχει. Μηπως σου βρισκεται κανα καρμπυρατερ??

2 Likes

Δεν ξέρω από τέτοια , εγώ χωρίς ψεκασμό και rekluse δεν έχω οδηγήσει.

3 Likes

@Spyg για πες μας τα νέα

Το χαλάζι με έπιασε στο πιστάκι στην Πεντέλη , εσυ καλά ;

Όλα καλά, βρήκα ευκαιρία και έφτιαξα χιονάνθρωπο απο χαλάζι :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 Like

Ρε συ… εκεί είναι ανοιχτά!
Κεραυνούς δεν είχε;;
:fearful:

Λοιπόν , αφού άκουσα προσεκτικά τις συμβουλές σας πήγα και πήρα το πρώτο μηχανάκι που μου γυάλισε :stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye: , Wr250F 2015 . Γλήγορο πολύ δεν είναι (ούτε αργό το λες όμως) αλλά στο χώμα είναι ποίημα. Πανάλαφρο με αναρτησάρες και πλαίσιο που σε κάνουν μάγκα , σε εμπνέει να κανεις πράγματα και να σκαρφαλώσεις σε μέρη που δεν τολμούσες πριν. Είμαι ακόμη στη φάση της εξοικείωσης αλλά το απολαμβάνω. Πολύ ραφιναρισμένο μοτοσακό με ένα μοτέρ που λόγω ψεκασμού τραβάει γλυκά από μηδέν στροφές με έκτη ενώ μετά τις μεσαίες αφηνιάζει. Θα περάσουμε καλά νομίζω…!

Γεια μας :stuck_out_tongue_winking_eye:!

9 Likes

Αυτό είναι σίγουρο, εβίβα :beers:

1 Like

Άντε να βγούμε καμία ε ;

3 Likes

Βρίσκω την επιλογή σου… άλφα- άλφα! :grin:
Ωραίο μηχάνημα πήρες, μεγειές και καλορίζικο! :beers:

1 Like

Πςςςς κούκλα το εργαλειο.

Καλολασπωτο φίλε. Να το χαρεις.

1 Like

Καλολάσπωτο! Άντε να το δούμε σε δράση!

1 Like

Καλό-ρολαριστο και καλό-βολτο!

Με γειες. Είναι Κουκλάκι!

1 Like

Ευχαριστώ παίδες! Είμαι στη φάση να του παραγγείλω πλαστικά (εχουν αρκετούς τσαμπουκάδες και κάποια σπασίματα). Τι γνώμη έχετε κιτρινάκι

ή κλασικό μπλε?

1 Like