Καφεδοσυναντήσεις

Είστε για κανένα καφεδάκι το μεσημέρι ή νωρίς το απόγευμα κοντά σε θάλασσα. Ο καιρός φαίνεται πολύ καλός. Μου λείψατε.

Σχολαω στις 4
Εχω να παω Κωτσοβολο
και το απογευμαβραδυ επισκεψη
Αρα μαλλον δεν μπορω

Καλά, αν κάποιος θελήσει να κάνουμε καμιά καφεδοσυνάντηση το μεσημέρι η γενικώς σήμερα ας κάνει μια κρούση στο κινητό γιατί τις επόμενες 1-2 ώρες θα δουλεύω στον εταιρικό PC.

Ρε 'σεις θα πιούμε έναν καφέ τουλάχιστον σήμερα;
Ο μικρός είναι άρρωστος από χθες βαράει κάτι 38,5 αλλά ευτυχώς είναι ευδιάθετος.
Συμπληρώνω αισίως 40 ώρες εσώκλειστος…

Σε λίγο σχολαω και πάω σπίτι όπου με περιμένουν πως και πως για να πάμε βόλτα .
Να το δούμε μήπως το καταφέρω για αργότερα το απογευμα?
Περαστικά στον μικρό.

Νέο ρεκόρ, 39,2.
Η οικογένεια έχει προτεραιότητα. Αν όντως βρεις χρόνο χωρίς να πιεστείς εδώ είμαι. Εγώ ίσως πάω μια μικρή βόλτα στη λιακάδα στο μεταξύ, έχω να καβαλήσω κι εγώ δε θυμάμαι από πότε…

Τα καλά του να κάνεις καθημερινό commuting με το μηχανάκι :stuck_out_tongue_winking_eye:

Όταν επιστρέψω και υπάρχει χρόνος θα σε ενημερώσω ή εδώ ή τηλεφωνικώς.

Μετά τη καφεδό-ψυχοθεραπεία με τον @Lefkadios τον χαιρετάω και βγαίνοντας από τη πλατεία στο Μπουρνάζι με κατεύθυνση το ποτάμι ξαφνικά ένα Mazda mx-5 με πλακώνει στα κορναρίσματα. Στην αρχή δε έδωσα σημασία και σταμάτησα στο κατάστημα extreme pro να χαζέψω λίγο τη βιτρίνα. Λίγα δευτερόλεπτα μετά έρχεται ο τύπος με το Mazda πεζός και μου λέει: ρε φίλε το κοίταγα και αναρωτιόμουν αν είναι το F ή το R. Το έχεις κάνει καταπληκτικό ρε φίλε! Έχω κι εγώ το X (Super Motard) από το 2008 με 95.000 χιλιόμετρα και ακόμη δεν έχω ανοίξει κινητήρα, να ξέρεις είναι άθραυστο! Μπράβο ρε φίλε κτλ…
Αφού συζητήσαμε για κανά δίλεπτο με χαιρέτησε λέγοντας μου: χάρηκα πολύ ρε φίλε και χάρηκα το μηχανάκι σου…

Τι να πει κανείς… ευτυχώς δε πήρα το σαπάκι το 701 :grin:

Ω ρε φιλε Στεφ, τωρα το ειδα
Περαστικα στον μικρο

Αν ειχες πάρει το 701 αντί για τον μαντράχαλο θα είχες άλλα τυχερά :yum:

Φαντάζομαι ούτε το sms που σου έστειλα είδες :nerd_face:

:interrobang:
Το ρημαδι το κινητο κατι παθαινει, γαμω την τεχνολογια μου μεσα Του εκανα επανακινηση και το ειδα τωρα το μνμ
Κριμα! Και ημουν μονος στο σπιτι και βαριομουν αφορητα οποτε ειπα να ασχοληθω με το “tutoro του φτωχου” (Πατεντα by konkost για αυτολιπανση της αλυσιδας)

Πριν λίγο μου ήρθε και η αναφορά παράδοσης,να σε δώκω ένα κινητό της προκοπής να κάνεις την δούλεια σου και να σε βρίσκουμε ( όποτε σε θέλουμε …) ?
Περιμένουμε εναγωνίως :yum: νήμα για το ‘‘tutoro του φτωχού’’

Ασε και αυτο ο Νικολας μου το εδωσε
Το‘‘tutoro του φτωχού’’ ειναι σχεδον ετοιμο Κατι τελευταιες πινελιες εμειναν Βαση στηριξης και τοποθετηση

Το ξέρω,ΚΤΜ είναι και έχει προβλήματα?Εγω θα σου δώσω Honda :stuck_out_tongue:

Η νύχτα ήταν πολύ δύσκολη. Ο μικρούλης μου έφτασε μέχρι και 39,6, ταυτόχρονα έκλεισε και ο λαιμός του εντελώς. Υπήρχαν στιγμές που πνιγόταν στα φλέματα του. Λαρυγγίτιδα.
Νωρίς το πρωί πήγαμε στο νοσοκομείο όπου του κάναμε μασκούλα και αφού συνήλθε λίγο φύγαμε αλλά ίσως χρειαστεί να τον εισάγουμε για τα καλά γιατί δεν τον βλέπω να βελτιώνεται. Μας έχουν δώσει και κάποιες σταγόνες οι οποίες είναι κορτιζόνη για να δούμε αν θα καταφέρουμε να τη βγάλουμε απόψε το βραδύ. Αλλιώς… μέσα!

Περαστικά του φίλε. Τα έχω περάσει κι εγώ με τον μικρό, σολντεσανιλ, ξενύχτι, χειμώνας έξω στο κρύο για να παίρνει καθαρό αέρα κλπ…

Είναι δύσκολο αλλά ελπίζω να είναι περαστικό .

1 Like

Περαστικα στον μικρουλι(τωρα το ειδα) ολα καλα θα πανε ειναι η ηλικια τωρα…

1 Like

Περαστικά ρε φίλε…όλα καλά θα πανε…

Αντιβίωση;

1 Like

Αντιβίωση όχι. Ότι είπε ο Γιώτης Soldesanil και ύπνο με ανοιχτή τη μπαλκονόπορτα καλά σκεπασμένος. Αυτή τη στιγμή είναι στα καλύτερα του εδώ και 2,5 μέρες. Ελπίζω να κυλήσει και η νύχτα καλά!

Προσοχή μόνο να το έχετε στο νου σας το βράδυ γιατί κάνουν κάτι κρίσεις τη νύχτα.

1 Like