Σκηνή

Επειδη ειμεθα ταξιδιαριδες, ειμεθα και λατρης της φυσης, λατρευουμε να κοιμομαστε στις σκηνουλες μας. Ποιες ειναι αυτες ομως? Πως την θελει ο καθενας? Θεματακι για τις σκηνες μας. Προτασεις απο οτι εχουμε δοκημασει και γενικα σχολια για οτι ξερουμε απο σκηνες για να τα μαθει και οποιος ενδιαφερεται.

Μεχρι στιγμης, στα 10+ χρονια που κανω καμπινγκ, ειχα παντα σκηνες του 20αρικου οποτε δεν εχω να προτεινω κατι.

Το θεμα το ανοιξα για να σας δειξω μια ευκαιρια διαδικτιακη που πετυχα :yum::yum:
Πριν λιγο καιρο στο σλακ κοιταγαμε μια σκηνη της gelert και ειχαμε ενδιαφερθει καποιοι. Η προσφορα του σπορτνταιρεκτ ομως εληξε και ειχαμε μηνει με την ψ… στο χερι.

Το σπορτνταιρεκτ λοιπον εβγαλε κι αλλη προσφορα αυτη τη φορα ομως για σκηνη ενος ατομου.
Ειναι με προθαλαμο και 3000mm αδιαβροχοποιηση

Εγω παρηγγηλα 2 για μενα και το γιωτη ο οποιος δε το ξερει ακομα :yum::yum:
ΤΡΕΧΑΤΕ ΧΟΥΡΙΑΝΟΙ γιατι η προσφορα μπορει να ληξει

https://gr.sportsdirect.com/gelert-track-1-tent-783013?colcode=78301316

Ξεκινώ μια σημείωση λέγοντας πως μεγαλώνοντας οι αντοχές πέφτουν και αυτό συμβαίνει σε όλα τα επίπεδα και σχεδόν χωρίς εξαίρεση κανείς μας δε πίστευε ότι θα του συμβεί και τουτουνού αλλά η ζωή έρχεται και σε διαψεύδει. Εγώ για παράδειγμα ποτέ στη ζωή μου δεν είχα πρόβλημα με το κρύο (σε αντίθεση με τη ζέστη που με τυραννάει, ειδικά από τότε που έβαλα κάποια παραπάνω κιλά). Τώρα πολλές φορές και στο σπίτι ξυπνάω πιασμένος σα να έχω φάει ξύλο (αλλάξαμε και στρώμα αλλά… τίποτα).

Οι σκηνές μας, συγκεκριμένα αυτές που θέλουμε για τις μοτο-εκδρομές μας πρέπει να είναι χαμηλές για να γλιστράει εύκολα το νερό και να μη τις “πιάνει” ο αέρας. Επίσης γενικότερα είμαι της άποψης ότι οι 1 ατόμου είναι ακόμη καλύτερα για να μπορείς να ζεσταθείς πιο εύκολα.

Η πρόταση είναι καλή!

1 Like

Καλά έκανες γιατί μέχρι να το αποφασίζαμε θα χάναμε πάλι τη προσφορά. Ελπίζω μόνο οι διαστάσεις να είναι λάθος γιατί αλλιώς η σχάρα θα είναι σα του Νίκολας το περασμένο ΣΚ.

Η αλήθεια είναι πως δε κολλάει να είναι 48x44 με 1800 γραμμάρια βάρος, μάλλον λάθος είναι!

Ειναι λαθος οι διαστασεις. Τουλαχιστον οσον αφορα την διαμετρο

Εγώ ενδιαφέρομαι αν βρεθεί κάνας δύο ακόμα για να μοιραστούμε τα εξοδα μεταφορας (17 ευρω)

Μια σκηνη εχει 10 ευρω μεταφορικα. 2 και 3 εχουν 17

Εστηλα ενα μειλ μηπως και γινεται να προστεθει αλλη μια στην δικη μου παραγγελια και βλεπουμε

Εdit: ακυρο δε γηνεται.

ή πληρωνεις 10 οι αν θελει κανας αλλο τα μοιραζεστε

Σκέφτομαι να πάρω ένα sliping bag που έχει στα ίδια ακριβώς χρήματα με τη σκηνή…

Από Polo κάτι είχατε πει ότι κάποιοι από εσάς έχετε έκπτωση;

ποιο σλιπινγκ μπαγκ?
κοιτα καλα τις διαστασεις μη την πατησεις σαν τον γιωτη που πηρε καλο σλιπινγκ μπαγκ αλλα ειναι τεραστιιο

Στην πολο εχουμε εκπτωση στο συμοφε αλλα στην πολο πατησιων που πηγα (ειναι λιγο παπαρας αυτος εκει) μου εκανε νουμερα. Οτι δηλαδη ειναι περειοδος εκπτωσεων στο μαγαζι του και ετσι κι αλιως εχιε κοψει και επεισης στην αρχη εκανε οτι δεν ηξερε τι ειναι ο συμοφε. Ενω στο σλιπινγκ μπαγκ απο 150 το ειχα παρει 100 (εκπτωση μαγαζιου συν εκπτωση συμοφε).

Ναι είδα πως το χειμερινό της είναι μεγαλούτσικο (44x28) αλλά σκέφτομαι πως μπορώ να το έχω μόνο του στην ουρά της μηχανής.

Λοιπόν μίλησα με Polo και μου είπαν πως σταμάτησαν να κατασκευάζουν πλέον υπνόσακους και φέρνουν από τρίτους κατασκευαστές. Βρίσκω όμως κάτι ξεχασμένους Polo σε διάφορα σκρουτζομάγαζα και έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια για τον Polo CONDOR 300 ο οποίος φτάνει comfort zone μέχρι και -6 βαθμούς!!! Τιμή από 55 μέχρι 60 ευρά!

Άκυρο @Lefkadios θα πάρω τον υπνόσακο της POLO, του έχω μεγαλύτερη εμπιστοσύνη!

Γιες, οφ κορς :metal:

Το μεγεθος του ειναι πολυ καλο,αλλα θα μπορουσε να γηνει καλητερο ( οπως θα γηνει δηλαδη)

.

3 Likes

Έτοιμοι για ΣΚ! :metal:

1 Like

Κανονίστε ποιος θα με φιλοξενήσει

Άμα είναι έτσι να πάρουμε μόνο μία και για τους τρεις…

:joy::joy::joy::joy:

Ε όχι και τρεις,ανωμαλία ρε φίλε …