Χρώμα στις απαντήσεις

@pan
Γιώτη υπάρχει δυνατότητα εκτός του Bold(B) και της έμφασης(I) να υπάρξει χρώμα στο κείμενο?
πχ γράφω στον Αρχιτρόλη Μήτσο τα παρακάτω αλλά δεν ξεχωρίζουν αρκετά(ίσως και λόγο μαύρου φόντου).
edit ειναι εδω η σωστή ενότητα για τέτοια συζητηση?

Δεν μπορούμε προς το παρόν να αλλάξουμε το χρώμα παρά μόνο χρησιμοποιώντας HTML κώδικα το οποίο είναι δύσχρηστο για τους περισσότερους. Θα το ψάξω πάντως, νομιζω ότι κάποιος τρόπος θα υπάρχει

Λοιπόν απ’ ό,τι φαίνεται δεν πρόκειται να έχουμε εύκολα χρώμα στις απαντήσεις.

Τι σημαίνει αυτό: ο προγραμματιστής του discourse δεν θέλει να εισάγει μία τέτοια λειτουργία στον πυρήνα του προγράμματος οπότε η μόνη εναλλακτική είναι μέσω κάποιου plugin, αλλά επειδή αυτό που κυκλοφορεί δεν μου γεμίζει το μάτι και δεν προσφέρει και ιδιαίτερα μεγάλη ευκολία (πχ ένα dropdown που θα επιλέγεις το χρώμα του κειμένου), είναι καλύτερα να το αφήσουμε ως έχει.

Εκτός και αν θωρείτε ότι είναι αρκετά σημαντική λειτουργία οπότε το ξανασυζητάμε.

[quote=“pan, post:3, topic:51, full:true”]
…αλλά επειδή αυτό που κυκλοφορεί δεν μου γεμίζει το μάτι και δεν προσφέρει και ιδιαίτερα μεγάλη ευκολία (πχ ένα dropdown που θα επιλέγεις το χρώμα του κειμένου), είναι καλύτερα να το αφήσουμε ως έχει. [/quote]

Εσένα θα στο εξηγήσω ιδιαιτέρως
:love_you_gesture:t6:

Αυτό είναι ποιότητα ρε φίλε! Μπράβο! Ανεβάζεις το επίπεδο του φλόρουμ!!!

:love_you_gesture:t6::love_you_gesture:t6::love_you_gesture:t6:

@pan Θα ζήσουμε και χωρίς χρώμα

Μη με τσιγκλας γιατι εχω και λιτσα γιαγκουση

Σειρά μου τώρα :grin::grin:

Νταξ, το τερματίσαμε. Μπορείς να αυτό-μπαναριστείς.