Γεια σας, ...και σας εψαχνα

Ετικέτες: #<Tag:0x00007ff0f043c4c8>

Αααα πουλακια μ’ εδω μου ειστε ε; Για να σας πω δυο κουβεντε λοιπον

…Το λοιπον
Ειμαι ο Κωστας (ΤΙ; ακουσα καποιους να λενε ΣΚΑΣΙΛΑ ΜΑΣ; …το προσπερνω)

Αν και νεος μονο 51 ετων, καποιοι με φωναζουν και μπαρμπα
Ισως γιατι ζηλευουν την σοφια μου και τα ομορφα μου ασπρα μαλια
Καποιοι αλλοι με αποκαλουν καπτεν
Ισως γιατι συχνα οι τεμπεληδες με βαζουν στο λουκι να τους βγαζω διαδρομες για χωματινες μοτοβολτες Ομως εγω καθε φορα τους την φυλαω και τους οδηγω επιτηδες να κανουν κυκλους στα βουνα Τοτε τους λεω οτι εχασα καποια διασταυρωση, οτι τον δρομο δεν το ειχε ο χαρτης, οτι το τζιπιες τα ‘παιξε και αλλες γελοιες δικαιολογιες που οι κουτοι τις πιστευουν! Καποτε βεβαια γι’ αυτο τον λογο μου ειχαν κολησει το ινδιανικο παρατουκλι “ο πανταχανομαι”

Η μοτοσυκλετα μου μια XL650V Transalp ειναι καλονη Μια μαυρη καλονη! Και με αυτην κανω εντουρο Οχι δεν κανω απλά διασχιση χωματινων διαδρομων, κανω εντουρο! Και μια δυο φορες μαλιστα εχω κανει και μοτο κρος με αυτην
Ειναι δε το καλυτερο μηχανακι του κοσμου! Και αυτο ειναι μεγαλη αληθεια Αφου να σκεφτειτε οταν το μοντελο ηταν ακομα προπαραγωγης, εκει στην μακρινη χωρα που ανατελει ο ηλιος -εκει διπλα στον γκρεμο ντε, στην ακρη του κοσμου, αφου ως γνωστον η γη ειναι επιπεδη (και τα ον-οφ κανουν εντουρο)- εκει λοιπον σκεφτηκαν αρχικα αυτην την καταπληκτικη μοτοσυκλετα να την ονομασουν “tokaliteromixanakitoukosmou” Ομως ηταν πολυ μεγαλο το αυτοκολητο με το λογοτυπο και δεν χωραγε στα λιτα πλαστικα της, οποτε της δωσανε το ταπεινο ονομα “transalp” το οποιο ευτυχως χωραγε
Ατυχες ομως ονομα κατα την γνωμη μου αφου καποιοι κακεντρεχης βρηκαν την ευκαιρια να κανουν λογοπαιγνια με αυτο λεγοντας το καλυτερομηχανακιτουκοσμου …transformer ή ακομα χειροτερα …transexual
…Δεν τους δινω σημασια!

Και γενικα δεν δινω σημασια σε αυτους και σε αυτα που δεν αξιζουν

Αυτα…! (μην σπασω και κανα νυχι στο πληκτρολογιο)

5 Likes

Καλώς τον μπάρμπα! Γιατί μας έψαχνες παλουκάρι μου;
Δεν σου είπαμε που θα είμαστε;
Ή μήπως το “απόλυτο όπλο” που καβαλάς δεν ήταν αρκετά γρήγορο να μας προλάβει;

:stuck_out_tongue:

:joy::joy::joy:
Γειά σου φίλε Κώστα,είσαι πολύ τυχερός που κατέχεις το αντικείμενο πόθου όλων εδώ μέσα (και όχι μόνο).Από μικρό παιδί ονειρεύομαι να αποκτήσω το καλύτερομηχανάκιτουκόσμου για να καθαρίζω τραπέζια motocross 15 μέτρων και να κάνω επιτέλους backflip.
Μέχρι σήμερα κάνω τρελή οικονομία και ελπίζω σύντομα να κάνω το όνειρο μου πραγματικότητα.

Ρε ειναι τοσο γρηγορο που σας προσπερασα χωρις να σας αντιληφτω
Μιλαμε οτι αυτο δεν επυταγχυνει απλως, αυτο διακτινιζεται λεμε!

Ελα μην μου στεναχωριεσαι, καποτε θα γινει δικο σου!
Αμα ο ανθρωπος εχει στοχους τα παντα καταφερνει
Εξαλου μικρος εισαι ακομα εχεις ολη την ζωη μπροστα σου να αποκτησεις και συ το υπερτατο οπλο!
:joy:

Ελα ρε μπαρμπα και ανησύχησα. Λεω θα πατησε γκαζι για να μας βρει και εκτινάχθηκε στον Αρη με το απόλυτο όπλο

Τρια Transalp πλεον …ή αλλιως το 50% …αρα κανουμε κυβερνηση δλδ.

Νομιζω οτι το forum απεκτησε αλλη βαρυτητα…ηρθε η ωρα να αναβαθμισουμε server…να αντεξει την πληροφορια!

:sunglasses:

Kατσε ρε μεγαλε
Τρια ειναι και τα drz
Ειστε κατι λιγοτερο απο 35% και ισοβαθμειτε με τα drz. το ασποτελεσμα θα το κρινει ο αμαχος πληθησμος (με τα χρεπια που εχουν ειναι στα αληθια αμαχοι)

Ε…οχι και αμαχοι το βαρυ-αντρικο πυροβολικο που ξεχωριζει απο τα γυναικοπαιδα…

1 Like

Ωπ…

Δυο νταμπερ…

.
.
.
.
.

article166_2

Γειά σας κύριε Κώστα, καλώς ήρθατε! (αποδίδω τον ανάλογο σεβασμό προς τους μεγαλύτερους μου).
Η αλήθεια είναι πως εσείς όντας ιδιοκτήτης τουκαλυτερουμηχανακιτουκοσμου είχατε την πολύ σημαντική άποψη και κριτική σε ότι αφορούσε τη προηγούμενη μηχανή μου, η οποία όπως λέγατε ήταν μια “απάτη”. Έτσι τη πούλησα και ησύχασα.
Μετά ήθελα να πάρω το 701 αλλά εσείς μου είπατε πως και αυτό είναι απάτη και καλύτερα για μένα θα ήταν να πάρω ένα ψευδοεντούρο που να είναι 250cc γιατί είμαι “κουλός” και θα μπορέσω να το χειριστώ καλύτερα (τι σημαίνει αυτό ποτέ δεν έμαθα και όποιον ρωτάω: τι σημαίνει όταν κάποιος μου λέει πως είμαι “κουλός”, όλοι χαμογελάνε και απομακρύνονται από κοντά μου χωρίς να μου πούνε. Από μέσα μου λέω: αφού μου το είπε ο κάπτεν καλό θα είναι, έτσι ησυχάζω).
Τώρα που έχω το μικρό ψευδοεντούρο -που μου αρέσει να λέω πως είναι adventure- αισθάνομαι πολύ καλύτερα οδηγώντας το γιατί προφανώς πρέπει να ισχύει αυτό το ότι είμαι “κουλός”. Του έβαλα μάλιστα μεγάλο τεπόζιτο γιατί θέλω να μου θυμίζει λίγο τη προηγούμενη μηχανή που ήταν όμως απάτη, ενώ τώρα νομίζω πως αυτό το μικρό 250άρι που έχω δεν είναι απάτη.
Κύριε Κώστα σας ευχαριστώ πολύ για όλα και να ξέρετε πως χαίρομαι πολύ που μας βρήκατε και εδώ…

5 Likes

:joy::joy::joy::joy::joy::joy:

Μες στην εμπνευση μου ειστε ολοι.

1 Like

“Μικρε”, ολα μια απατη ειναι σε αυτη την ζωη
Ή αλλιως: “Ολα ειναι ατμος …εκτος απο τον ερωτα” (Θρασυβουλας)

5 Likes