Το ειδα, μ'αρεσε, δειτε το!

Οτι λεει ο τιτλος. Γενικο θεμα με οτι ειδαμε, μας αρεσε και θελουμε να το μοιραστουμε.

Επεσα τυχαια σε ενα παλιο βιντεο για το Μοτο.
Ο μεγας πολυπρωταθλητης Ελλαδος Σιαφαρηξ και ο δημοριογραφος ειδηκου τυπου Ανδρεας Γκλαβάς οδηγουν δυο χοντακια πανω στο χιονοδρομικο της βασιλιτσας με λαστιχα με καρφια.

Νταξι μη περημενετε να δειτε σκιλλς, πλασαρισματα και αλματα τυπου , Ρονι Ρενε, Μαντισον και Παστρανα. Ουτε πλαναρες απο ελικοπτερα, ντροουν, στεαντυ καμ, γερανους κλπ κλπ

Εχει την πλακα του ομως

2 Likes

Το έχω ξαναβάλει αλλού αλλά πολύ το γουστάρω

5 Likes
1 Like

Αν δε μου πεις δυο λογια για το τι εχει μεσα αυτο το βιντεο να με ψησεις, δε παταω καν το πλει.

Το ίδιο κανω και σε διαφορα αλλα λινκ που πετας σκετα. Δεν ανοίγω κανενα, και μπορεί να χάνω και τιποτε αξιολογο.

Καλο ειναι οταν ανεβαζουμε καποιο εξωτερικό συνδεσμο, να λεμε δυο λογια περι τινος πρόκειται (συμβουλη ειναι μην αρπαζεσε :heart_eyes: )

2 Likes

untitled%20(2)

1 Like

Για να μας φτιάχνει την μέρα,why we ride με πολύ εύστοχες απαντήσεις

2 Likes

Το τροποποίησα κάποτε, το ξαναείδα σήμερα και μου άρεσε!

3 Likes

Κλαίωωω :joy::joy::joy::joy::joy::joy:

Που δεν πηρες αυτο και πηρες το γιαπωνεζικο φορτηγο;

Που δεν ειχα δέκα χιλιάρικα για να το πάρω :joy:
Για τις παρεμβάσεις του Στέφανου στο βίντεο λέω ρε συ :nerd_face:

Η απλότητα στο μεγαλείο της,απλά θεούλης

5 Likes

θεος…

Νταξι, ρισπεκτ… :metal::metal::metal::metal:

υγ. ΜΗ το δειτε απο κηνιτο, οσο ποιο μεγαλη οθονη και με ηχο

3 Likes

Χτες είδα λίγο στα ΜΜΕ όπου μίλαγε ο δημιουργός του βίντεο.Δεν θυμάμαι πόσο καιρό κράτησαν μόνο τα γυρίσματα (ήταν πάντως πολύς) και κάτι είπε ότι δεν χρησιμοποίησε καθόλου drone.
Θα το δω αργά το βράδυ από pc.

Ναι καπου το διαβασα οτι δεν ειναι απο ντροουν τα πλανα αν και μοιαζουν πολυ . Βασικα δεν ειναι πλανα ειναι ταιμ λαψ

Και τι, με ελικόπτερο είναι τα πλάνα; Προφανώς, γιατί κάποια πλάνα μόνο με drone ή ελικόπτερο εξηγούνται!

Ταιμ λαψ ειναι.
Αν πας σε ενα απλωμα-υψωμα με ενα καλο σλαιντερ εναμισο μετρο και εναν γαματο τηλεφακο. κανεις γαμηστερα πλανα σαν και αυτα του βιντεο.

Μαλλον ειχαν την dslr σε σλαιντερ με μοτερακι και μολις ολοκληρονε την διαδρομη του το πηγεναν ακριβως διπλα

edit. ή ενδεχωμενως σε μια μεγαλη ταρατσα πολυκατοικιας

1 Like

60.000 φωτογραφιες σε raw :scream:

Και φυσικα με τον καλητερο εξοπλησμο,

Canon 5D Mark III with Canon L-Series Lenses mostly at 200mm and 400mm.

Πολυ ωραιο! Και ωραια και η μουσικη
Moυ θυμισε εντονα αυτο:

3 Likes

This is pure fucking art! :love_you_gesture:
Ξέρει καποιος ποιο ειναι το κτίριο στο 04:14? Eπίσης το πολυαγαπημένο Ποικίλο στο 02:12 :yum:

Εγω βλέποντας τα παραπάνω βίντεο θυμήθηκα το παρακάτω,δεν είναι εντυπωσιακό σαν εικόνα αλλά μια ουσία την έχει.
“Η Αχνή Μπλε Κουκκίδα είμαι μια φωτογραφία της Γης που τραβήχτηκε το 1990 από το Voyager 1 από απόσταση ρεκόρ, δείχνοντας αμυδρά τον πλανήτη μας μέσα στο αχανές διάστημα. Μετά από αίτημα του Carl Sagan το Voyager, καθώς εγκατέλειπε το ηλιακό μας σύστημα, έστρεψε για μια τελευταία φορά τις κάμερες προς τη Γη, τραβώντας τη φωτογραφία, από την οποία εμπνεύστηκε ο τίλος του ομότιτλου βιβλίου.”

1 Like